Adres:

ul. Karola Miarki 14, 46-082 Kup

Opolska Rehabilitacja Pocovidowa

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego w trosce o zdrowie mieszkańców województwa wraz ze Stobrawskim Centrum Medycznym w Kup, Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie i Centrum Terapii Nerwic w Mosznej realizuje pilotażowy projekt pn. „Rehabilitacja osób z deficytami zdrowotnymi wywołanymi przez COVID-19 w województwie opolskim

SŁOWO WSTĘPU

zdrowe opolskie

Zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono u ponad 135 tys. mieszkańców woj. opolskiego. Zgodnie z badaniami u 10-50% ozdrowieńców po przebiegu COVID-19 występują powikłania o różnorakim podłożu, które mogą się pojawić nawet kilka miesięcy po przebytej chorobie. Leczenie komplikacji po COVID-19, w niektórych przypadkach będzie wymagało zastosowania kompleksowej, intensywnej, multidyscyplinarnej rehabilitacji, która umożliwi pacjentom powrót do zdrowia.

Niniejszy projekt, zakłada indywidualną ścieżkę diagnostyczną i spersonalizowany plan rehabilitacji oddechowej i ogólnoustrojowej lub terapii psychologicznej/psychiatrycznej, w jednym w zaplanowanych modułów Programu. Rehabilitacja każdego pacjenta będzie dostępna bez ograniczeń czasowych i będzie kontynuowana do możliwie pełnego usprawnienia. W ramach projektu przewidziano przeprowadzenie procedur edukacyjnych, diagnostycznych, rehabilitacyjnych lub terapeutycznych dla 2000 osób.

W pierwszym etapie zakłada się przeprowadzenie szerokiej i pogłębionej diagnostyki uczestników, która ma zidentyfikować powikłania, i będzie podstawą do opracowania i zaplanowania indywidualnego planu usprawnienia dostosowanego do potrzeb wynikających ze stanu funkcjonalnego oraz chorób współistniejących. W Projekcie przewidziano rehabilitację oddechową i ogólnoustrojową w warunkach :

- stacjonarnych oddziałów szpitalnych w Kup i Korfantowie,

- rehabilitacji dziennej w Pokoju i Korfantowie,

- rehabilitacji domowej na terenie całego województwa,

- rehabilitacji w podmiotach instytucjonalnej opiece długoterminowej (DPSy)

- rehabilitacji w gabinetach fizjoterateutycznych.

Terapia psychologiczna lub psychiatryczna będzie udzielana w warunkach stacjonarnych oddziału szpitalnego w Mosznej.

 

Pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów:

  • 77 42 74 784

  • 77 42 74 785

  • 77 42 74 786

 

Artykuły powiązane